Blue cheese smør
Blue cheese smør, eller smør med blå muggost om du vil, er kanskje noe av det beste innen kryddersmør. Det passer helt perfekt til en biff, ja til alt av kjøtt. Eller kylling, ja også mye fisk, spesielt om fisken stekes.
Read moreEnkel rask hjemmelaget mat
Blue cheese smør, eller smør med blå muggost om du vil, er kanskje noe av det beste innen kryddersmør. Det passer helt perfekt til en biff, ja til alt av kjøtt. Eller kylling, ja også mye fisk, spesielt om fisken stekes.
Read moreOm du liker litt spicy mat så hører en hot sauce med til arsenalet av mat en bør lage selv. Hjemmelaget hot sauce er nemlig enkelt og mekke sammen.
Og mulighetene for å lage den etter egne sære lyster er astronomiske. Enda bedre, denne kan lagres i kjøleskapet i en måneds tid.
Hvis du er på utkikk etter en ny favoritt med poteter, kan potet-tzatziki være noe for deg.
Denne potetvarianten er utrolig frisk, smakfull og enkel å tilberede.
Pesto Aioli er det beste fra to verdener. Det er muligens det tilbehøret du har savnet i alle år. Til hva? Til alt!
Og denne oppskriften sørger for at du har det ferdigblandet i løpet av 5 minutter.
Aubergine er en litt merkelig grønnsak som egentlig er en frukt. Mange trodde før i tiden at den var giftig, og derfor ble den kalt “The mad apple”. Bladene og blomsten er faktisk giftig på grunn av solanin. Men aubergine er trygt. Smaken er egentlig ikke så veldig spennende, før en gjør noe helt sprøtt med den.
Read moreHar du hørt Gordon Ramsay hyle på den stakkars kokken som har saltet risotto for mye? Skremmer det litt å lage risotto? Risotto er ikke så vanskelig som en kanskje tror.
Det finnes utallige varianter av risotto. Det blir litt som å diskutere gryteretter, det er så mye som kan gå oppi kjelen.
Read moreSpennende tilbehør trenger ikke være vanskelig eller dyrt. Ovnsbakt karamellisert kålrabi trenger kun noen få minutters arbeid, og en tur i ovnen. Da får du tilbehør som passer til det meste, og løfter hele måltidet til nye høyder.
Read more